Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Instalace chytrého radiátorového vytápění Siemens Connected Home

Chytré topení Siemens Connected Home je navrženo tak, aby usnadnilo uživatelům život a zároveň pomohlo dosáhnout úspornějšího a ekologičtějšího vytápění. Abychom vám jeho pořízení ještě více zpříjemnili, připravili jsme cenově zvýhodněné sady, ve kterých najdete vše, co pro chytré vytápění radiátorů potřebujete, za pár kliknutí. Instalace a nastavení systému Siemens Connected Home je pak stejně snadná jako jeho nákup. Celý proces je intuitivní a aplikace vás názorně provede jednotlivými kroky, navíc společnost Siemens vytvořila sérii videonávodů, které jsou sice v angličtině, ale s možností českých titulků.

Výhody instalace Siemens Connected Home:

  • ZigBee router propojíte s internetem pro dálkové ovládání topení přes mobil a pro řízení systému z jednoho místa
  • Connected Home není jen WiFi termostat: chytré hlavice na topení a spínací jednotka se aktivně podílejí na zónové regulaci
  • komunikace komponentů probíhá bezdrátově pomocí protokolu ZigBee 3.0 (nejsou tedy potřeba žádné stavební úpravy)
  • jednotlivé komponenty můžete ovládat samostatně, anebo je seskupit až do 12 zón
  • z jedné aplikace můžete ovládat další chytrá zařízení nejen pro chytré vytápění. V roce 2023 společnost Siemens uvede na trh další komponenty chytré domácnosti: chytré zásuvky, termostaty, čidla přítomnosti, senzory dveří a detektory úniku vody. 

Zónová regulace radiátorů

První krok: aplikace Connected Home

Nejdříve si v Google Play pro Android nebo v App Store pro iOS stáhněte aplikaci Connected Home od Siemens AG a nainstalujte ji do chytrého  telefonu či tabletu. Otevřete ji a vytvořte nejprve svůj účet a poté profil domácnosti. Pokud dáváte přednost lokálnímu ovládání topení z domova, je nejlepší variantou pořízení tabletu, který umístíte v dosahu ZigBee routeru.

Druhý krok: propojení aplikace a ZigBee routeru

Zapojte ZigBee router do zásuvky. V aplikace otevřete nastavení domácnosti, kde je v nabídce připojení routeru. Nastavte časové pásmo a vyberte způsob pro připojení routeru k internetu (WLAN pro připojení přes WiFi, anebo Ethernet pro připojení kabelem). Aplikace vás sama provede jednotlivými kroky pro správné nastavení obou variant.

Třetí krok: vytvoření místností (zón)

Po zprovoznění ZigBee routeru se můžete rovnou pustit do přidávání jednotlivých chytrých zařízení (viz následující kroky), nebo nejdříve vytvořit zóny (místnosti). Místnost vytvoříte tak, že v profilu domácnosti jednoduše kliknete na přidání nové místnosti. Můžete ji pak libovolně pojmenovat, upravit obrázek a přidávat komponenty chytrého vytápění.

Čtvrtý krok: instalace radiátorových hlavic

Radiátorové hlavice spárujete v aplikaci pod profilem domácnosti nebo vybrané místnosti. Připojení je rychlé a v případě potřeby můžete hlavici kdykoliv resetovat do továrního nastavení a znovu ji připojit. Aplikace vás opět provede jednotlivými kroky od vložení baterií až po samotnou montáž na radiátor: původní termostatickou hlavici radiátoru odšroubujete a na její místo přišroubujete novou. Chytré hlavice Siemens Connected Home mají připojovací závit M30x1,5, pro jiné typy ventilů je tak nutné použít adaptér. Součástí balení je i adaptér pro ventily Danfoss RA.

Pátý krok: připojení spínací jednotky

Nejprve reléovou spínací jednotku zapojte do zásuvky. Pod profilem domácnosti nebo konkrétní místnosti zvolte přidání zařízení a vyberte, k čemu má spínací jednotka sloužit: jako opakovač ZigBee signálu, ke spínání zdroje tepla, anebo ke spínání zdroje tepla a zároveň řízení zdroje teplé vody. Aplikace vás opět provede jednotlivými kroky a opět platí, že v případě potřeby je možné jednotku resetovat do továrního nastavení a znovu ji připojit. K zařízení pro ohřev vody a ke zdroji tepla se připojuje přes výstupní relé na zadní straně jednotky.

Další nastavení

Aplikace slouží pro řízení celého vytápění a můžete v ní kdykoli a odkudkoli přidávat a upravovat nastavení topení. Jednu domácnost může ovládat více uživatelů: další člen domácnosti si jen stáhne aplikaci, vytvoří účet a k domácnosti se připojí přes QR kód. Chytré vytápění Siemens Connected Home umožňuje vytvoření časových programů, režimů (noční, když nejste doma apod.) a dalších funkcí, které nastavíte opět přímo v aplikaci Connected Home.

A je to! Teď už si můžete naplno užívat svého chytrého vytápění. A pokud byste přece jen potřebovali s něčím poradit, kontaktujte naše specialisty