Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Chytré vytápění Siemens Connected Home

Siemens Connected Home je systém domácí automatizace pro úspornější, udržitelnější a pohodlnější vytápění. Propojuje chytrá zařízení a umožňuje jejich optimální provoz, díky čemuž šetří energie, přispívá k ekologičtějšímu prostředí a snižuje provozní náklady na vytápění až o 30 %.

Ovládání topení přes mobil

Zónová regulace topení snadno a rychle

Chytré vytápění Siemens Connected Home je inteligentní řešení radiátorového vytápění pro domy, byty a malé i velké komerční prostory. Upravuje teplotu v jednotlivých zónách (místnostech) na základě vašich potřeb a chování samotného systému vytápění, a tak minimalizuje energetické ztráty. Regulace topení Siemens zaznamenává a vyhodnocuje údaje o požadované, vnitřní i venkovní teplotě, a tak „ví“ kdy spustit topnou soustavu, aby se místnost vytopila přesně v daný čas. Topí se jen tehdy, když má, a jen tam, kde je potřeba. Váš domov i pracovní prostory jsou tak vyhřáté na příjemnou teplotu, zatímco účet za energie je o třetinu nižší.

Ekosystém chytrého topení Connected Home je založený na bezdrátové komunikaci. Komponenty snadno nainstalujete bez nutnosti stavebních zásahů, ovládáte z jednoho místa pomocí aplikace v chytrém telefonu či tabletu a v případě výměny spotřebiče (kotle, radiátoru) zařízení snadno demontujete a namontujete zpět. Systém je sám o sobě udržitelný: technologie se dokáže přizpůsobit a propojit s inteligentními zařízeními v domácnosti i v případě rozšiřování systému. Svou domácnost tak kdykoliv doplníte o další chytrá zařízení Siemens Connected Home.

Bezpečné a spolehlivé propojení přes ZigBee

ZigBee router propojuje jednotlivé komponenty mezi sebou a s aplikací Connected Home. Během pár vteřin jej spárujete s chytrým telefonem a router pak podle požadavků na vytápění řídí spínací jednotku a bezdrátové radiátorové hlavice. Komunikace probíhá přes protokol ZigBee 3.0, který patří mezi technologie bezdrátových sítí PAN (stejně jako Bluetooth). Můžete tak spárovat různá zařízení chytré domácnosti a ovládat je odkudkoliv z jednoho mobilního zařízení. Díky tomuto způsobu propojení lze dodatečně přidávat další komponenty a rozšířit svou domácnost nejen v souvislosti s chytrým vytápěním.

Siemens ZigBee router umožňuje bezdrátové připojení až 100 přístrojů, z nichž 32 může být s bateriovým napájením (například radiátorové hlavice). Pro větší aplikace, kde není toto množství dostatečné, stačí přidat další router/y, a tím jednoduše zvýšit možný počet hlavic v systému. K internetu router připojíte pomocí WLAN (bezdrátově) nebo Ethernet (kabelem), Siemens router však nevyžaduje stálé připojení k internetu. V případě výpadku internetu se tak nemusíte o teplotu ve vašem domově obávat.

Dosah signálu ZigBee routeru je v interiéru kolem 60 m (v exteriéru až 100 m) a pro jeho zesílení je možné použít spínací jednotku, případně další router jako opakovač signálu. Stejné řešení je možné použít i v případě potřeby regulace vytápění více samostatných zón.

Chytré vytápění

Spínání zdroje tepla

Bezdrátová reléová jednotka Siemens Connected Home umožňuje ovládat dvě relé, takže slouží k řízení zdroje tepla a přípravě teplé vody.  Umožňuje připojení k výstupnímu relé s bezpotenciálními kontakty a lze ji tak propojit s většinou běžně dostupných kotlů, tepelných čerpadel, průtokových ohřívačů a dalšími teplovodními systémy.

Spínací jednotku během pár vteřin propojíte se ZigBee routerem a jednotka pak ovládá kotel na základě požadavků na vytápění. Umožňuje však i manuální sepnutí výstupních relé a pro větší aplikace ji můžete použít jako opakovač signálu. Reléová jednotka je vyrobena tak, aby zvládla vysoký počet spínacích cyklů, a v případě výměny kotle ji snadno demontujete a opět nainstalujete.

Chytré topení

Chytré hlavice na topení

Bezdrátové radiátorové hlavice upravují teplotu v jednotlivých místnostech (zónách). Zapojení do systému chytrého vytápění přes ZigBee síť je stejně jako u ostatních prvků snadné a trvá jen několik vteřin. Radiátorové hlavice je možné používat „jen“ jako chytré hlavice na topení bez ovládání kotle a díky ovládacím tlačítkům je možné upravovat teplotu i manuálně.

Disponují dětskou bezpečnostní pojistkou, funkcí detekce otevřeného okna, ochranou proti zamrznutí a součástí balení jsou i dvě AA baterie potřebné pro jejich napájení s výdrží přibližně 2 roky.

Zónová regulace topení

Ovládání topení z jednoho místa

Aplikace Connected Home slouží k ovládání systému chytrého vytápění a dalších zařízení inteligentní domácnosti Siemens. Nastavíte přes ni časové programy vytápění a individuální teplotu v zónách (místnostech), včetně zpráv a oznámení. Regulace vytápění je možná odkudkoliv, a nastavení si tak kdykoliv přizpůsobíte aktuálním potřebám. Aplikace je kompatibilní s chytrými telefony a tablety s operačními systémy iOS a Android. Je v českém jazyce jednu domácnost může řídit více osob

Dálkové ovládání topení přes internet za pár minut

Nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak s chytrými vytápěním začít, je pořízením cenově výhodné sady, ve které najdete ZigBee router, spínací jednotku a různý počet bezdrátových radiátorových hlavic. Sady Siemens Connected Home minimalizují počáteční náklady a vše, co pro regulaci topení potřebujete, objednáte na pár kliknutí.

Pokud s výběrem chytrého vytápění potřebuje poradit, kontaktujte nás. Společně najdeme ideální řešení pro váš domov i komerční prostory