Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Aktualizace chytrého vytápění Siemens Connected Home

Chytré vytápění Siemens Connected Home je udržitelný způsob zónové regulace topení, který umožňuje ovládání topení přes internet a snižuje provozní náklady až o 30 %. Celý systém automatizace je intuitivní, snadno se instaluje, kombinuje a používá, čímž dělá domácnosti a komerční prostory chytřejší, zelenější a pohodlnější. Aby Connected Home vyhovoval nárokům měnícího se okolního prostředí a poskytoval svým uživatelům nejvyšší komfort, kvalitu a zabezpečení, musí se neustále vyvíjet. Tento proces s sebou přináší nutnost aktualizace, kterou díky přehlednému návodu zvládnete jednoduše za pár minut z pohodlí domova. Aktualizace systému navíc nově umožňuje možnost nastavení polohy ventilů, od které se má zapnout či vypnout kotel (rozsah nastavení je 5 až 50 %) a tím předejít dodávkám tepla do téměř uzavřených ventilů. 

Zónová regulace topení Siemens Connected Home

Chytré vytápění Siemens Connected Home

Aktualizace aplikace Connected Home

Prvním krokem, který pro aktualizaci systému chytrého vytápění Siemens Connected Home musíte udělat, je aktualizovat aplikaci Connected Home. V App Store (pro iOS) nebo Google Play (pro Android) klikněte na aktualizaci aplikace na verzi 2.0.3 a vše ostatní proběhne automaticky.

Aktualizace ZigBee routeru

Pro aktualizaci firmwaru ZigBee routeru GTW100ZB otevřete aplikaci Connected Home a přejděte do nastavení domácnosti (Home settings). Přes správu routeru (Manage hub) se proklikněte na detail zařízení (Device details). Pod položkou firmware version je uvedené číslo aktuálně používané verze firmwaru a vpravo je k dispozici aktualizace na nejnovější verzi („can be updated“): klikněte na nabízenou aktualizaci a potvrďte ji. Proces může trvat až 15 minut a po jeho dokončení bude ZigBee router využívat nejnovější verzi firmware (v současné době 2.0.7).

PDF obrázkový návod k aktualizaci SW

Aktualizace spínací jednotky

Aktualizace firmwaru bezdrátové reléové spínací jednotky RCR110.2ZB je sice o něco složitější, ale i tak si s ní hravě poradíte. Probíhá ve dvou krocích: aktualizace firmwaru přes aplikaci Connected Home a následném opětovném spárování spínací jednotky s aplikací. Pro rychlejší průběh doporučujeme umístit ZigBee router co nejblíže ke spínací jednotce.

Nejdříve si v aplikaci rozklikněte nastavení (Settings) spínací jednotky a přejděte na detail zařízení (Device details). Vpravo od informací o verzi firmware (Firmware version) se objeví možnost aktualizace („click to update“), na kterou stačí jen kliknout a firmware se aktualizuje. Tento proces trvá 5 až 30 minut v závislosti na vzdálenosti mezi ZigBee routerem a spínací jednotkou. Číslo nejnovější verze firmwaru se opět objeví pod položkou firmware version (současná nejnovější verze je 02007).

Po aktualizaci firmwaru v aplikaci Connected Home je potřeba vymazat aktualizovanou spínací jednotku z aplikace a provést manuální reset spínací jednotky do továrního nastavení: stiskněte tlačítko na spínací jednotce a podržte jej po dobu 10 sekund, dokud LED indikátor nezačne blikat střídavě červeně a zeleně pro potvrzení návratu zařízení do továrního nastavení. Poté opět spárujte spínací jednotku se ZigBee routerem.

Chytré vytápění Siemens Connected Home