Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Siemens Connected Home: budoucnost chytré domácnosti

Siemens Connected Home je systém automatizace, který dělá domy chytřejšími a životy zelenějšími. V praxi to znamená, že se chytrá zařízení postarají o vaše vytápění, zatemnění, osvětlení a spoustu dalších funkcí a zároveň optimalizují jejich provoz a spotřebu a tím snižují provozní náklady. Chytrá zařízení jsou adaptivní, stále se učí, zaznamenávají případné změny a vlastnosti systému, v němž se nacházejí, a přizpůsobují se jim. Jednotlivá zařízení automatizace Connected Home mezi sebou propojuje bezdrátový protokol ZigBee, díky čemuž není potřeba neustálé připojení k internetu a komunikace je spolehlivá, šifrovaná a bezpečná. Tento typ komunikace také umožňuje snadné rozšíření systému o další chytrá zařízení a zajišťuje jejich vzájemnou kompatibilitu. Siemens Connected Home je tak sám o sobě udržitelný.

Dálkové ovládání topení přes mobil

Chytré vytápění Siemens Connected Home

Úsporné vytápění na pár kliknutí

Součástí Siemens Connected Home je i chytré vytápění, díky kterému snížíte provozní náklady za topení až o 30 %. Connected Home řídí vytápění domácností nebo komerčních prostor a optimalizuje otopnou soustavu s ohledem na požadovanou teplotu a vlastnosti jednotlivých zařízení. Celý systém vytápění pak kontrolujete z jedné aplikace, která umožňuje dálkové ovládání topení přes internet a ve které jednoduše nastavíte či upravíte své požadavky. Chytré vytápění se už o vše ostatní postará za vás.

Dosud byla zónová regulace Siemens Connected Home možná jen pro chytré vytápění radiátorů, od příštího roku by však měl být k dispozici i více zónový regulátor pro podlahové vytápění. Pro radiátory přichází Siemens s novou generací chytrých hlavic SSA911.02ZB.

Siemens Connected Home má v nabídce i chytré termostaty, který se stejně jako všechny ostatní chytré produkty hodí do bytů, domů, veřejných budov, kanceláří, ordinací a dalších komerčních prostor. Siemens plánuje vydání hned dvou nových verzí chytrého termostatu: modernizovaný „klasický“ chytrý termostat vybaven beznapěťovým relé pro spínání zdroje tepla a bezdrátovou variantu termostatu bez relé, který lze v případě potřeby doplnit reléovou jednotkou RCR110.2ZB.

Regulace topení Siemens Connected Home 

Nová chytrá hlavice na topení Siemens TRV2

Co dalšího plánuje Siemens Connected Home?

Siemens Connected Home se do budoucna nezaměřuje pouze na chytré vytápění, ale věnuje pozornost i dalším oblastem zajištění a zabezpečení. Letošní rok postupně uvede na trh další komponenty z řady Connected Home: chytré zásuvky, senzory na dveře a okna, detektory úniku vody a senzory pohybu. Další novinkou jsou vypínače na světla, vypínače pro stmívání světel a vypínače pro ovládání zatemnění a to vše s rámečky v různých barevných provedeních.

Pořiďte si chytré vytápění Siemens Connected Home