Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Ovládání topení přes mobil a internet

Nejrůznější smart technologie se stále častěji stávají součástí našich každodenních životů. Přináší nám nejen komfort a zábavu, ale třeba i větší bezpečí či finanční úspory. I inteligentní vytápění ovládané pomocí internetu nebo mobilní aplikace s sebou nese řadu výhod.

Dálkově ovládané termostaty představují špičku na trhu

Prostorové termostaty prošly za posledních několik let skutečně nebývalým rozvojem – od klasických přes digitální až po ty skutečně smart. Jaký je mezi nimi rozdíl?

  1. Klasické termostaty ke kotli se ovládají většinou kolečkem nebo tlačítky a lze pomocí nich nastavit teploty pouze manuálně a napevno.

  2. Digitální programovatelné termostaty lze mnohem lépe optimalizovat a ovládat pomocí dotykového displeje. Kromě týdenního programu topení některé z nich umožňují nastavení teplot pro různé místnosti zvlášť.

  3. Chytré neboli smart termostaty dokáží pracovat s řadou dat z nejrůznějších senzorů i s předpovědí počasí. Umělá inteligence zohlední vaše preference pro každou denní dobu a každou místnost zvlášť a neustále optimalizuje provoz topné soustavy, čímž výrazně snižuje náklady za vytápění.

  4. WiFi termostaty jsou chytré termostaty, které navíc můžete připojit k domácí WiFi a ovládat je odkudkoliv a kdykoliv pomocí internetu nebo mobilní aplikace.

Co je potřeba k regulaci topení přes mobil?

Výrobci bezdrátových termostatů většinou nabízejí tato zařízení jako kompletní sadu včetně veškerého příslušenství. Součástí sady pro ovládání topení přes internet nebo chytrý telefon je pak:

  • centrální řídicí jednotka s dotykovým displejem,
  • chytré zónové regulátory,
  • vnitřní a venkovní teplotní čidla, případně pak další senzory, například senzor otevření oken či senzor přítomnosti osob v pokoji,
  • mobilní aplikace,
  • dle konkrétního modelu pak příslušné reléové jednotky, servopohony, adaptéry, akumulátory, kabely apod.

Kromě toho už budete potřebovat pouze přístup k internetu – a to jak pro samotný termostat, tak i pro vás a vaši aplikaci v chytrém telefonu nebo tabletu. 

Honeywell Evohome cenově výhodná sada s 12x HR92EE

Sada Honeywell Evohome pro tu nejefektivnější regulaci topení.  

Jaké jsou možnosti ovládání chytrého termostatu?

Chytré termostaty ke kotli můžete ovládat přímo na místě pomocí dotykového displeje na řídicí jednotce. Pokud používáte systém smart home nebo hlasového asistenta, lze bez problémů využít i tyto možnosti.

Nejžádanější je ale možnost ovládání topení přes mobil nebo internet, jelikož právě tento způsob vám poskytne dokonalou kontrolu nad topením a spotřebou energií, ať už jste kdekoliv.

Výhody pokojových WiFi termostatů aneb Proč vůbec ovládat topení dálkově?

Milovníky smart technologií asi není potřeba nijak zvlášť o výhodách WiFi termostatů přesvědčovat. Jednoduché bezdrátové ovládání topení, chytré funkce, uživatelská přívětivost a bezstarostný provoz topení – to vše a mnoho dalšího zkrátka patří do každé moderní domácnosti.

Ty nejdůležitější důvody, proč si pořídit dálkově ovládaný prostorový termostat, jsou ale mnohem praktičtější – provoz topení je značně levnější a ekologičtější.

S inteligentním termostatem si totiž nejenže nastavíte přesnou teplotu pro každou místnost a každou denní dobu zvlášť, ale všechny tyto hodnoty můžete kdykoliv na pár kliknutí v telefonu změnit a optimalizovat – například pokud se zdržíte v práci, termostat jednoduše zapne topení později. Ještě lepších výsledků a vyšších úspor dosáhnete, pokud na topení nainstalujete elektronické oběhové čerpadlo, jako je například Grundfos ALPHA2 s funkcí autoadapt, které umí přizpůsobovat svůj výkon dle požadavků a změn na množství tepla.

A co tepelný komfort? Ten zajišťuje týdenní program topení, kdy teplota v domácnosti bude vždy přesně podle vašich představ. Bezdrátové termostaty ke kotli ale samozřejmě počítají i s nepravidelnostmi ve vašem režimu, přednastavenou teplotu tak můžete kdykoliv změnit. S dálkově ovládaným termostatem si můžete například doma zatopit ještě před příjezdem z dovolené nebo zvýšit požadovanou teplotu, pokud se domů vracíte třeba zmoklí nebo promrzlí.

Ovládání topení přes mobil

Zatopte si doma ještě před návratem ze zimní procházky. 

Jak vybrat bezdrátový pokojový termostat

Chytré termostaty se staly hitem posledních let a do jejich produkce se proto pouští stále více výrobců. Pokud ale nechcete dělat kompromisy, vsaďte na značky s letitou tradicí, jako je například Honeywell. Jejich systém chytré regulace topení Evohome je bezkonkurenčně nejlepší na trhu, co se funkcí i kvality provedení týče.

Jednotlivé sady chytrého vytápění Honeywell Evohome se liší zejména počtem hlavic nebo termostatů. Platí, že čím více zón a čidel chytré topení má, tím je jeho provoz efektivnější. Pro středně velký až větší rodinný dům si vystačíte se sadou v ceně zhruba 15-25.000 Kč. Průměrné roční úspory za vytápění ale budou kolem 25 %, tedy zhruba 5-15.000 Kč. Z toho vyplývá, že návratnost investice je v případě vytápění rodinného domu většinou 1-2 roky, maximálně však 3 roky. Přesvědčit se o tom můžete v případové studii.

Dálkové ovládání topení není pouhým módním trendem, ale zásadním krokem k úsporné, ekologické a moderní domácnosti.