Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Ušetřete až 85 % energie výměnou starého čerpadla za nové

Čerpadla spotřebují 10 % celosvětové spotřeby elektřiny. Aktuálně je po celém světě v systémech vytápění instalováno cca. 200 milionů starých čerpadel, která plýtvají energií. Věděli jste, že z 200 milionů instalovaných starých oběhových čerpadel na světě je cca. 100 milionů instalováno v Evropě? Věděli jste, že pokud bychom je vyměnili za nová, ušetřili bychom stejné množství elektřiny, jako Portugalsko spotřebuje za celý rok?

Stará čerpadla jsou neúčinná a nákladná na provoz

Čerpadla, která jsou starší 10 let, jsou obvykle mnohem méně účinná než současné modely. Jen tím, že vyměníte staré oběhové nebo cirkulační čerpadlo za nové ušetříte až 85 % spotřeby energie původního čerpadla. Porovnávána byla stará čerpadla UPS (358,9kWh/rok) vs. nová čerpadla ALPHA2 s funkcní AUTOADAPT (56,7 kWh/rok). U průměrné rodiny se to rovná stejné spotřebě energie, jako kdyby po celý rok 3h denně běžela LCD televize.

Výměna neúčinných za vysoce účinné

Když instalatér řeší opravu starého kotle, tepelného čerpadla nebo oběhového čerpadla, existuje 50% šance, že v systému narazí na oběhové čerpadlo Grundfos. Možná se vám zdá, že výměna jednoho oběhového čerpadla neznamená mnoho. Pokud ovšem sečtete kolik jste jich vy a vaši kolegové vyměnili za celý rok, výsledkem je významná úspora. S výběrem vhodné náhrady za původní čerpadlo vám rádi poradíme - neváhejte nás kontaktovat.

Pokud si vyberete vysoce účinná oběhová čerpadla, poděkují vám nejen vaše peněženky, ale také naše planeta. Investice se může vrátit už za jeden rok, což vyplývá z výzkumu společnosti Grundfos.

Grundfos Alpha2 25-60 - oběhové čerpadlo

3 jednoduché tipy, 200 milionů možností

  1. Pokud chce někdo ušetřit na energiích, první rada zní: optimalizujte otopnou soustavu.
  2. Druhým nejúčinnějším krokem je soustavu správně hydronicky vyvážit, čímž zajistíte rovnoměrné rozložení tepla.
  3. S šetřením také pomůže, pokud ke starším otopným soustavám připojíte chytrý termostat

Vybrat nové úspornější oběhové čerpadlo