Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Příslušenství pro servopohony

Montáž servopohonů by měly provádět odborné firmy a při montáži je potřeba dodržet také zákonné předpisy a normy. Při splnění těchto podmínek pak instalace většiny výrobků je relativně jednoduchá. Zákazníci e-shopu bola.cz mohou využít montážní příslušenství, které vyrábí firma Belimo pro konkrétní servopohony.

Zde je potřeba pamatovat na to, že ne každý servopohon lze nasadit na každý ventil, a proto tedy existuje celá řada adaptérů. Bola.cz nabízí celé montážní sady – například montážní sady ESBE pro použití nových servopohonů řady ARA600 na starší typy ventilů 3G nebo 3MG. Adaptér Bola MK VRG-LF se hodí pro připojení vzduchotechnických servopohonů Belimo k armaturám ESBE řady VRG. Podle přání zákazníka je možné nechat vyrobit také speciální adaptéry pro ventily různých dalších výrobců.

Do výbavy různých provedení servopohonů patří rovněž koncové spínače, pomocí nichž lze ověřit polohu servopohonu. Koncový spínač bývá jeden, nebo mohou být dva – koncový a počáteční. „Koncáky“ mohou být buď vestavěné, nebo přídavné.

Koncový spínač nezaznamenává konkrétní polohu, ale jejich princip je v tom, že když se pohon dostane do koncové polohy (například OTEVŘENO), může se zapnout světelná signalizace či spustit uzavírání dalšího pohonu. Koncové spínače tedy plní funkci jednoduché a rychlé zpětné vazby pro obsluhu.

V příslušenství k servopohonům najdete i potenciometry, které dávají zpětnou vazbu o konkrétní poloze pohonu. Přičemž vlastní otáčení pohonu posouvá jezdcem potenciometru po odporové dráze, což má za příčinu změnu elektrického odporu. Ta je pak měřitelná nebo vyobrazená na externím displeji.

Zařízení pro ruční ovládání polohy servopohonu (obvykle se spojitým řízením pomocí napětí od 0 do 10 V – tedy od 0 do 100 %) se nazývají vysílače polohy. Při jejich výběru je důležitým ukazatelem odpor jednotlivých výrobků. Vysílač polohy Belimo SGF 24 je například vhodný pro celou řadu servopohonů.

Pokračujte na nabídku příslušenství pro servopohony v e-shopu