Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Kompaktní domácí vodárna s integrovanou řídící jednotkou SCALA1

Pokud jste v minulosti instalovali domácí vodárny MQ 3-45 nebo MQ 3-35, jejichž prodej byl již ukončen, a hledáte nyní jejich vhodnou náhradu Grundfos, pak vám doporučujeme domácí vodárny SCALA1 3-45A.

GRUNDFOS SCALA1 je kompaktní samonasávací domácí vodárna, která je vybavena integrovanou řídicí jednotkou pro automatický provoz. Čerpadlo automaticky zapne při poklesu tlaku a vypíná po skončení průtoku. SCALA1 obsahuje všechny komponenty domácí vodárny v jednom řešení a její instalace je snadná a rychlá. 

Domácí vodárna SCALA1 3-45A

Domácí vodárná SCALA1 je vhodná pro tato použití:

  • čerpaní vody ze studní a nádrží o max. hloubce 8m
  • posílení tlaku vody z vodovodního řadu

Vodárna je vybavena těmito ochranými funkcemi:

  • ochrana proti chodu nasucho - jestliže jednotka nedetekuje žádný tlak ani průtok během 40 sekund normálního provozu, je aktivován alarm provozu nasucho a čerpadlo se zastaví
  • anticyklovací funkce - pokud existují v systému malé úniky, nebo odběrný kohout není úplně uzavřený, jednotka zapíná a vypíná čerpadlo periodicky. Aby se zabránilo cyklování, funkce anticyklování jednotky zastaví čerpadlo a signalizuje alarm.
  • maximální doba chodu - tato funkce vypne čerpadlo, pokud běží nepřetržitě po uvedenou dobu. Toto časové období lze upravit pomocí ovládání Grundfos GO Remote.
  • funkce kalendáře - tato funkce určuje, kdy může čerpadlo běžet a kdy ne. To je zvláště výhodné pro zavlažovací a zemědělské účely, kde by čerpadlo mělo být aktivní pouze v určitém časovém období

Tyto funkce předchází poškození čerpadla, chrání domácnost před vyplavením a také zvyšují pohodlí uživatele. Všechny funkce lze nastavit a přizpůsobit systému a uživateli v mobilní aplikaci Grundfos GO. SCALA1 komunikuje s mobilní aplikací přes bluetooth. S Grundfos GO je uvedení do provozu a nastavení vodárny SCALA1 snadné a rychlé. V aplikaci uživatel také najde informace k jednotlivým alarmovým hlášením a jejich řešení.

Domácí vodárna SCALA1 je k dispozici v několika velikostech s jmenovitým průtokem 5 m3/h a dopravní výškou 45m v provedení SCALA1 3-45A nebo 6,5 m3/h a dopravní výškou 55 m v provedení SCALA1 5-55A. Pro aplikace kde je vyžadován větší výkon lze SCALA1 instalovat jako zdvojené čerpadlo pomocí instalačního setu Grundfos pro zdvojení čerpadel SCALA.  

Koupit čerpadlo SCALA1 3-45 Koupit čerpadlo SCALA1 5-55A

SCALA1 nebo SCALA2? Poradíme vám s výběrem

Nevíte, kterou z domácích vodáren SCALA zvolit nebo doporučit vašim zákazníkům? Máme pro vás jednoduché porovnání těchto vodáren.

Domácí vodárna SCALA1 doporučujeme jako náhradu za domácí vodárny MQ, ať za verzi MQ 3-35, tak i za verzi MQ 3-45. Je ideální pro systémy zavlažování a zásobování vodou na chatách a chalupách. Výhodami domácích vodáren SCALA1 je možnost sestavení zdvojené (TWIN) verze nebo například funkce kalendáře, které lze využít právě v systémech zavlažování.

Domácí vodárna SCALA2 je ideálním řešením, pokud potřebujete stálý tlak vody ve všech odběrných místech. Je vhodná zejména pro dodávku vody v rodinných domech

Koupit čerpadlo SCALA1 Koupit čerpadlo SCALA2