Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Honeywell Evohome často kladené otázky

Nejčastější dotazy ohledně Evohome, na které se nás zákazníci ptají jsou uvedeny níže. Pokud nebude odpověď na vaši otázku uvedena zde, podívejte se prosím na stránky podpory Honeywell Evohome. Pokud stále nemůžete najít odpověď kterou hledáte, neváhejte nás kontaktovat!

'COMMS FAULT' znamená, že řídící jednotka Evohome nepřijímá žádný signál od jiného zařízení. To může být způsobeno několika příčinami. Nicméně, hlavním důvodem je běžně to, že Evohome řídící jednotka nebyla správně spárována s dalším Evohome zařízením nebo je přenos signálu rušen jiným RF zařízením a moc velkou překážkou. Prvním krokem by měl být test RF signálu. Ten spustíte na řídící jednotce Evohome výběrem funkce 'System test'. Test je popsán na straně 29 instalačního manuálu. Pokud je RF signál slabý, potom potřebujete přemístit zařízení do méně rušené polohy. Pokud test ukáže silný signál, pak zkuste najít jinou příčinu, která by mohla přenos ovlivňovat. Jako poslední možnost zvolte znovu spárování zařízení ,nebo alespoň části s chybou 'COMMS FAULT'. Toto musí být provedeno kompletním rozpárováním a opatrným znovu spárováním.

Systém Evohome využívá TPI (Time Proportional & Integral) řízení. Systém nebude čekat, až vaše místnost vychladne, aby ji znovu natopil. Místo toho se naučí vše o Vašich zónách a bude je řídit jak je potřeba, aby je udržel v příjemném nastavení. K dosažení této funkce Evohome využívá pokrokový řídící systém, který předpokládá zatížení a poptávku tepla před tím než místnost vychladne a přidá požadované množství energie přímo do vybrané místnosti. Při nastavení hodnot v proporčním pásmu může docházet k častému vypínání a zapínání reléové jednotky BDR91. To je zcela běžné a je to způsob, kterým TPI termostaty zajišťují pokojovou teplotu.

Řídící systém Evohome umožňuje ovládat až 12 na sobě nezávislých zón včetně zásobníku teplé užitkové vody ( TUV ). Každá zóna má svůj vlastní týdenní časový program. Teplotu je možné rychle a efektivně přizpůsobit jediným dotykem na EvoTouch, digitální hlavici nebo mobilní aplikaci.

Jednou z hlavních výhod sady Evohome je, že její prvky spolu komunikují bezdrátově na frekvenci 868 Mhz. Při instalaci není třeba sekat do zdi, což šetří peníze i čas. Obvyklý dosah komunikace v podmínkách stavby je okolo 30 metrů, což je dostačující vzdálenost i pro rodinný dům. Dosah Honeywell Evohome je možné ověřit jednoduchým testem. Ke kotlové jednotce zkuste nainstalovat wi-fi modem, následně v horním patře nebo nejvzdálenějším pokoji zjistěte, jestli má signál dostatečnou sílu - například načtením stránky na mobilu.

Pakliže dosáhne wi-fi, mělo by vše fungovat. Radiový signál pro ovládání hlavic je typicky "o něco" silnější než zmíněná wi-fi.

Hlavice HR92EE jsou jedny z nejtišších na trhu, což jistě oceníte v ložnici, kde vás nebudou rušit při spánku. Hlavice se napájejí dvěma bateriemi typu AA, které vydrží asi 2 roky. Na vybíjení baterií vás hlavice upozorní blikáním a zobrazením znaku baterie.

Nepotřebujete. Řídící jednotka EvoTouch má integrovaný Wi-Fi adaptér, pomocí kterého ji připojíte na vaši domácí WiFi síť.

Ano, bude. Více okruhů podlahového topení a radiátor je možné napárovat na jednu topnou zónu, kterou můžete pohodlně řídit přes aplikaci Honeywell ve vašem chytrém telefonu.

Instalace více Wi-Fi termohlavic v jedné místnosti není problém, je ale nutné určit jednu, která bude snímat teplotu. Ostatní Wi-Fi termohlavice budou řídit jen průtok do radiátoru. V případě, že nemáte využito všech 12 topných zón, můžete místnost rozdělit na více zón a řídit tak každý radiátor odděleně.

Není potřeba kupovat celý Honeywell Evohome. K řešení postačí zakoupení sady pro řízení jednozónové regulace Y87RFC2074 + 1 x Honeywell Round T87RF2025.

Sada Y87RFC2074 se skládá z bezdrátového termostatu Honeywell Round ( jeden termostat Honeywell Round do každého apartmánu ), reléové jednotky BDR 91, která je určena ke spínání zdroje tepla. Nechybí v ní ani internetová brána RFG 100, díky které můžete topení ovládat přes aplikaci ve vašem chytrém telefonu.

Více o sadě Y87RFC2074 naleznete zde.

Nemusíte. V případě, že nechcete ovládat topení přes telefon, postačí zakoupení inteligentní digitální hlavice Honeywell TheraPro HR90EE. V případě, že byste do budoucna uvažovali o zakoupení Evohome, doporučujeme zakoupení digitální hlavice HR92EE.

Více o termostatické hlavici HR90EE a HR92EE naleznete zde

Ano, systém Honeywell Evohome funguje pro většinu kotlů bez ohledu na palivo. Výjimkou jsou kotle s vlastní komunikací například značek Opentherm nebo Modus. Ke snímání kotle slouží kotlové relé, které se zapojuje na svorky napájení kotle.

Nepotřebujete. Honeywell Evohome se synchronizuje s Honeywell cloudem dle vnitřního identifikačního čísla každé jednotky Evohome. To znamená, že se ke svému zařízení můžete připojit odkudkoliv na světě pomocí aplikace ve vašem chytrém telefonu.