Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz Podmínky používání). Souhlasím

Osobní odběr zboží: ​Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Honeywell Evohome často kladené otázky

Nejčastější dotazy ohledně Evohome, na které se nás zákazníci ptají jsou uvedeny níže. Pokud nebude odpověď na vaši otázku uvedena zde, podívejte se prosím na Honeywell's Evohome Frequently Asked Questions (anglicky). Pokud stále nemůžete najít odpověď kterou hledáte, neváhejte nás kontaktovat!

'COMMS FAULT' znamená, že řídící jednotka Evohome nepřijímá žádný signál od jiného zařízení. To může být způsobeno několika příčinami. Nicméně, hlavním důvodem je běžně to, že Evohome řídící jednotka nebyla správně spárována s dalším Evohome zařízením nebo je přenos signálu rušen jiným RF zařízením a moc velkou překážkou. Prvním krokem by měl být test RF signálu. Ten spustíte na řídící jednotce Evohome výběrem funkce 'System test'. Test je popsán na straně 29 instalačního manuálu. Pokud je RF signál slabý, potom potřebujete přemístit zařízení do méně rušené polohy. Pokud test ukáže silný signál, pak zkuste najít jinou příčinu, která by mohla přenos ovlivňovat. Jako poslední možnost zvolte znovu spárování zařízení ,nebo alespoň části s chybou 'COMMS FAULT'. Toto musí být provedeno kompletním rozpárováním a opatrným znovu spárováním.

Systém Evohome využívá TPI (Time Proportional & Integral) řízení. Systém nebude čekat, až vaše místnost vychladne, aby ji znovu natopil. Místo toho se naučí vše o Vašich zónách a bude je řídit jak je potřeba, aby je udržel v příjemném nastavení. K dosažení této funkce Evohome využívá pokrokový řídící systém, který předpokládá zatížení a poptávku tepla před tím než místnost vychladne a přidá požadované množství energie přímo do vybrané místnosti. Při nastavení hodnot v proporčním pásmu může docházet k častému vypínání a zapínání reléové jednotky BDR91. To je zcela běžné a je to způsob, kterým TPI termostaty zajišťují pokojovou teplotu. Více o TPI řízení si můžete stáhnout zde: http://www.honeywelluk.com/documents/All/pdf/FAQ%20TPI%20Control.pdf
http://www.honeywelluk.com/documents/All/pdf/TPI%20Functionality%20explained.pdf

Opakované párování zařízení (CS92A, HR92UK, T87RF, atd) na Evohome řídící jednotce je nutné provádět opatrně. Špatné párování může způsobit mnoho problémů. Podívejte se prosím na Evohome forum (anglicky), kde je popsáno jako správně provádět opakované párování.