Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Vodárenské sety

Vodárenské sety slouží k sestavení domácí vodárny, která je ideálním řešením, pokud chcete dostat vodu od zdroje k vašemu domu, chalupě či na chatu. Kromě zásobování domácnosti lze domácí vodárnu využít i ke zavlažování zahrady, případně k čerpání vody ze studní či hlouběji položených vrtů.

Vodárenský set obsahuje vše (zpravidla s výjimkou čerpadla), co k připojení na systém rozvodů vody potřebujete. Základem každé sady je tlaková nádoba s tlakovým spínačem. Ten spíná čerpadlo tak, aby tlak v nádobě zůstával ve stanoveném rozmezí – to znamená, že zapíná a vypíná čerpadlo podle úbytku tlaku v nádobě. V praxi se většinou užívá řízení čerpání po třetinách objemu tlakové nádoby.

Bola.cz nabízí vodárenské nádrže s vakem uvnitř, který se plní a vyprazdňuje. Jelikož se voda nedostane do styku s vlastní ocelovou nádobou, není potřeba, aby byla nerezová. Lze je tedy použít i pro pitnou vodu.

Další výhodou je, že vaky u vodárenských setů se v případě poničení (nejčastěji prasknutí) dají většinou pohodlně vyměnit. Zákazníci tak nemusejí hned kupovat celý vodárenský set.

Tlakové nádoby s membránou, která odděluje vodní a plynovou část, jsou bezúdržbové (není nutno kontrolovat přetlak vzduchu či nádrž dofukovat) a mají delší životnost, protože membrána se sice většinou nedá vyměnit, ale bývá pevnější než vak. Německý výrobce Wilo u novějších typů vodáren má membranové tlakové nádoby, kde je sice voda ve styku s nádrží, avšak všechny díly, které s médiem přicházejí do styku, jsou odolné vůči korozi a vyhovují doporučením KTW.

Tlakové nádoby expanzní se používají pro pitnou vodu TUV a také na topné (či  chladicí i solární) systémy, kde udržují vodu v rovnovážném stavu a kompenzují změny objemu při udržování konstantního tlaku při změně teploty. Díky oddělující membráně navíc nedochází k pronikání plynu do vody.  K udržování statického tlaku pomáhá „polštář“ plynu uvnitř nádoby. Expanzní tlaková nádoba tak chrání celý systém – v důsledku příliš natlakovaného potrubí by totiž mohlo prasknout.

Tlaková expanzní nádoba na pitnou vodu Reflex DD 8/10 v nabídce Bola.cz je vhodná pro spojení s ohřívači teplé vody. Ke zboží je však potřeba objednat průtočnou armaturu Reflex Flowjet, kterou najdete mezi dalším užitečným příslušenstvím k čerpací technice.

Vodárenské sety lze takřka libovolně použít jak u samonasávacích čerpadel, tak i u ponorných čerpadel do studní a vrtů. Jednotlivé vodárenské sety se liší objemem tlakové nádoby.

Pokračujte na nabídku vodárenských setů na e-shopu