Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Přečerpávací stanice

Přečerpávací stanice se používají například ve sklepních místnostech a přístavbách, tedy v místech, kde není možné odvádět splaškovou vodu samospádem. Hodí se pro toalety, sprchové kouty, vany, bidety, umyvadla, ale i kuchyně a domácí spotřebiče. V naší nabídce naleznete i přečerpávací stanice pro napojení celého objektu na nově vybudovanou kanalizační síť a odvod vody z kondenzačních kotelen.

Přečerpávací stanice umožňují především stavbu toalet nebo technických místností v místech, kde by to kvůli vzdálenosti od hlavního kanalizačního potrubí či výškovému rozdílu nebylo možné.
Přečerpávací stanice jsou také schůdným a jednoduchým řešením při připojení objektu na nově vybudovanou kanalizační síť v případech, kdy je zaústění kanalizace výše než váš domovní odpad a nelze využít samospádu.
Tato zařízení nepracují jen s fekáliemi, ale jsou podle typu schopny zvládnout i přečerpávání všech dalších odpadových kapalin - například z umyvadla, sprchy, pračky, bidetu, a přemístit je do požadované výše.

Jak vybrat správnou přečerpávací stanici?

Při výběru správného produktu je vždy nutné nejprve určit z jakého vyústění a kam se bude splašková voda přečerpávat.

Domácnost:

U přečerpávání splaškové vody v domácnosti je třeba vždy stanovit přesný počet vstupů do přečerpávací stanice. Jako příklad uveďme jednotku Grundfos SOLOLIFT2 WC-1, která má dva vstupy a umožňuje napojení jednoho WC, druhý vstup může být využit pro umyvadlo, sprchový kout, nebo bidet.
Zároveň je nutné určit, co se bude přečerpávat, například stanice na WC jsou vybaveny mělničem. V naší nabídce přečerpávacích stanic naleznete i produkt, který je vyroben v jiném materiálovém provedení, aby odolal vypouštění horké vody ze dřezu, pračky a myčky nádobí. Zároveň nabízíme i produkty pro užší vestavbu.

Kotelna

S nástupem moderních kondenzačních kotlů je v suterénních prostorách nutné vyřešit odvod kondenzátu. Nabízíme speciální přečerpávací čerpadlo, které odolá zvýšené kyselosti této kapaliny. Jedná se o prostorově nenáročné a přitom dostupné řešení, které pomocí hadičky přečerpává kondenzát ze sklepa do odpadu. U přečerpávací stanice Grundfos navíc nabízíme neutralizační jednotku pH box, který umí upravit kyselost na správné hodnoty.

Celý objekt

Pokud je vyústění odpadu nemovitosti umístěno pod úrovní nově vybudované veřejné kanalizace, nabízíme i přečerpávací stanice pro jedno a dvougenerační rodinné domy. V takových případech je nutné vybrat přečerpávací stanici odpovídajících parametrů, tedy především odpovídajícího průtoku a přepravní výšky.

Stanice jsou určeny pro akumulaci a centrální čerpání odpadní vody s fekáliemi i bez a splaškové vody z WC. Jsou schopné čerpat kapaliny s obsahem vláken, textilií, výkalů atd., pod úrovní kanalizace. Hodí se do menších budov,
rodinných domů, bytů, chalup, chat, apod.

Mohu použít přečerpávací stanici na dešťovou vodu?

Čerpací stanice nesmějí čerpat dešťovou vodu, a to z následujících dvou důvodů. Motory těchto čerpacích stanic nejsou navrženy pro nepřetržitý provoz, který může být požadován v případě výskytu silného deště. V souladu s normou EN 12056-4 navíc nesmí být dešťová voda přiváděna do čerpací stanice situované uvnitř budovy.

Kdy se vyplatí nákup přečerpávací stanice?

Přečerpávací stanice lze v přiměřené a odpovídající velikosti využít pro jednotlivé byty, rodinné domy i komerční budovy. Zároveň však existují i menší stanice určené například pro toaletu, pračku či sprchový kout. Vždy ale platí, že instalace přečerpávací jednotky je jednoduchým, funkčním a zároveň cenově přijatelným řešením. Stavební práce, které by vyřešily problém nevhodné výšky zaústění kanalizace, občas nejsou dost dobře proveditelné a ve většině případů by byly finančně nákladné.

Co je součástí přečerpávací stanice?

Ve většině případů, například u produktů Grundfos Sololift2, jsou všechny součásti stanice soustředěny do jedné jednotky. Její vzhled je nenápadný a lze ji umístit například za záchodovou mísu. Součástí je výkonný drtič z nerezové oceli, který si poradí i s pomůckami ženské hygieny. Ten je zároveň vybaven ochranou proti zablokování. Celá jednotka je pak díky automatické spojce pro mokrou instalaci jednoduše demontovatelná pro případ, že by došlo k ucpání.
Dalším benefitem je instalace externího tlakového spínače, který omezuje riziko zablokování plovákového spínače. Spínač je navíc dobře dostupný a lze jej jednoduše zkontrolovat a případně vyčistit.

Kam lze přečerpávací stanici nainstalovat?

Přečerpávací stanice nabízíme v několika provedeních, které se liší podle typu zdroje splaškové vody. Všechny však nabízí kompaktní a flexibilní spoje. Lze je proto snadno použít je jako náhradu za vadný výrobek jiné značky. U produktů Grundfos Sololift2 je navíc k dispozici nastavitelný adaptér pro výtlačný otvor, díky kterému produkt snadno napojíte na stávající potrubí. Další výhodou je možnost natočit koleno výtlačného potrubí do všech směrů. Směr výtlaku tak může být i díky standardní instalaci zpětné klapky vertikální i horizontální.

  • Kompaktní automatická přečerpávací stanice
  • Vhodné na čerpání odpadní vody z pračky, myčky, kuchyňského dřezu, umyvadla, vany nebo sprchy

Wilo HiDrainlift 3 3-35

  • Přečerpá fekálie až do výšky 7 m
  • Integrovaný filtr s aktivním uhlím - provoz stanice bez zápachu

Grundfos Conlift 1

  • Přečerpávací stanice pro odvod kondenzátu z kotle
  • Hodnota pH kondenzátu nad 2,5
Nestačí? Pokračujte na širokou nabídku přečerpávacích stanic v e-shopu