Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz Podmínky používání). Souhlasím

Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Přečerpávací stanice

Přečerpávací stanice odpadní vody se používají pro aplikace, kde nelze využít gravitační síly pro odtok splaškové vody odpadním potrubím. Jedná se o přečerpání vody z umyvadel, toalet, sprchových koutů a kondenzátu z kotlů. Na takovouto stanici lze připojit i více zdrojů odpadní vody. Často umožňují krátkodobé čerpání vody až 65 stupňů celsia teplé. Často bývají vybaveny mělnícím nožem. Přečerpávače určené pro čerpání kondenzátu z kotlů jsou materiálově k tomuto určení přizpůsobeny.

  • Kompaktní automatická přečerpávací stanice
  • Vhodné na čerpání odpadní vody z pračky, myčky, kuchyňského dřezu, umyvadla, vany nebo sprchy

Wilo HiDrainlift 3 3-35

  • Přečerpá fekálie až do výšky 7 m
  • Integrovaný filtr s aktivním uhlím - provoz stanice bez zápachu

Grundfos Conlift 1

  • Přečerpávací stanice pro odvod kondenzátu z kotle
  • Hodnota pH kondenzátu nad 2,5
Nestačí? Pokračujte na širokou nabídku přečerpávacích stanic v e-shopu

Tato čerpadla bývají oproti běžným ponorným čerpadlům robustnější konstrukce a mohou čerpat kapaliny obsahující vláknité a pevné mechanické nečistoty, přičemž jejich sací koš lze snadno demontovat a vyčistit, bez použití speciálních nástrojů. Standardně jsou dodávána se spínacím plovákem, který zabezpečuje udržení žádané hladiny vody. Při nadměrně znečištěné kalové vodě je nutno použít čerpadla s integrovaným řezacím zařízením. Varianty čerpadel s funkcí autoadapt mají integrovány všechny snímače v čerpadle, není potřeba k nim dokupovat plovákový spínač a řídící jednotky. Čerpadlo se přizpůsobuje aktuálním podmínkám v jímce. Kalová čerpadla nižších výkonů jsou zpravidla v jednofázovém provedení (230V), při požadovaném vyšším výkonu čerpadla je nutné volit variantu v trojfázovém provedení (3x400V).

KANALIZAČNÍ ČERPADLA

Nejběžnější aplikací kanalizačních čerpadel je jejich instalace v suterénu koupelny, vzhledem k tomu, že odpadní jímka často bývá pod úrovní domu, je zapotřebí čerpadla k čerpání vody a splašek mimo objekt. Jakmile máte ve sklepě vyhloubenou jímku či kanalizační šachtu je instalace kanalizačního čerpadla velmi podobná instalaci kalového čerpadla. Hlavním rozdílem je, že budete potřebovat další vedení trubek z vašeho sklepa kvůli odstranění plynů a zápachu.
Kanalizační čerpadla jsou navržena tak, aby se spínala méně často, ale mají větší točivý moment a sílu pumpovat vodu s nečistotami a pevnými látkami.

KRITÉRIA VÝBĚRU

Hlavním bodem při výběru kalového čerpadla je správně zvolit velikost a výkon čerpadla. Výkon je někdy udáván v koňských silách, přičemž většina z nich je 0,5 – 1 koňské síly. Velikost čerpadla by měla být založena na množství odpadních vod, které potřebujeme čerpat vyjádřeno v litrech za hodinu. Obecně platí, že jsou schopny čerpat mezi 20 000-30 000 litrů za hodinu. Cena čerpadla je závislá na výkonu.