Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Ponorná čerpadla

Čerpadla pro odvodňování zatopených sklepů, čerpání odpadních vod v domácnostech, snižování hladiny spodní vody, vyprazdňování bazénů, výkopů, jímek šachet apod. Ponorná čerpadla jsou určena pro čerpání čistých, nebo jen mírně znečištěných neagresivních vod s obsahem pevných mechanických nečistot do průměru max. 10-12mm. Pro náročnější aplikace je třeba použít čerpadla kalová.

  • Pro čerpání čisté vody ze studní a nádrží
  • Průměr čerpadla 5", má atest pro čerpání pitné vody
  • U varianty A je čerpadlo vybaveno plovákem
  • Napájení 230V, v dodávce připojovací kabel 15m

Wilo TWI 5" -304 EM

Wilo TWI 5" -304 EM

  • Určené pro přepravu čisté vody
  • Max.průtok(Q) 4,5 m3/hod., max.dopravní výška (H) 44m
  • Varianty označené A jsou dovybaveny plovákovým spínačem
  • Napájení 230V, spínací skříňka s kondensátorem a vypínačem je součástí dodávky
  • Hydraulická část vyrobena z nerezové oceli
Nestačí? Pokračujte na širokou nabídku ponorných čerpadel v e-shopu

Ponorné čerpadlo pro studny

Ačkoli čerpadlo zvládne čerpat i z hloubky několik desítek metrů, často je ekonomicky efektivnější přesunout čerpadlo dolů ke zdroji vody. Tuto roli nejlépe splní ponorná čerpadla. Ponorná čerpadla jsou podlouhlá zařízení válcovitého tvaru, který se dobře vejde do studny. Spodní polovina se skládá z uzavřeného motoru, který je spojen s nadzemním zdrojem energie. Skutečné čerpadlo ve druhé polovině jednotky se skládá z oběžných kol, oddělených difuzérem, který pohání vodu do trubek a vodovodního rozvodu. V moderních instalacích je ponorné čerpadlo, i mimo váš dům, připojeno trubkou vedoucí podzemí do sklepa. Tato horizontální trubka spojuje potrubí ze studny na adaptér. Funkce adaptéru je kromě umožnění přístupu k čerpadlu a potrubí seshora studny, zatímco čerpá vodu do vodovodního potrubí.

Ponorná čerpadla do vrtů

Ponorná čerpadla do vrtů se využívají ve vrtech a vrtaných studních na pitnou vodu. Vynikají specifickým tvarem, který umožňuje jejich spuštění do vrtu, ale také vysokým výkonem, nutným pro čerpání z velkých hloubek. Na eshopu nabízíme značky Grundfos a Wilo.

Ponorné nebo proudové čerpadlo?

Ponorná čerpadla jsou efektivnější než proudová – jsou schopna čerpat větší množství vody při stejné velikosti motoru. Jejich problémem je, že při jakékoli poruše budou muset být vyndávána z ochranného pouzdra, což je práce spíše pro odborného technika. Nicméně ponorná čerpadla jsou standardně velmi spolehlivá s plní svoji funkci až po dobu 25 let. Výměna čerpadla tak není častá. Ponorná čerpadla mohou být použita i v mělčích hloubkách, pozor však na nečistoty, bahno etd, které mohou zkrátit životnost vašeho čerpadla. Pro silně znečištění prostředí doporučujeme čerpadla kalová.