Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Grundfos Scala1 - tichá domácí vodárna s hygienickým atestem

NOVINKA firmy Grundfos SCALA1 je moderní plně vybavená automatická domácí vodárna. Skládá se ze samonasávací hydrauliky, řídicí jednotky, tlakové nádoby, tlakového snímače a zpětné klapky.

Tím, že domácí vodárna SCALA1 obsahuje veškeré potřebné komponenty, je připravena k rychlé a snadné instalaci ihned po vybalení z krabice.

Díky vestavěné technologii Bluetooth může vodárna přímo komunikovat s chytrým mobilním telefonem, do kterého zdarma nainstalujete aplikaci Grundfos GO. Jejím prostřednictvím dosáhnete na pokročilejší nastavení a přizpůsobení chodu, než lze z ovládacího panelu vodárny.

Domácí vodárna SCALA1 je určena pro zajištění čerpání dodávky pitné vody pro rodinné domy z kopaných studní či mělkých vrtů do 8m hloubky. Také ji lze použít pro posílení tlaku v bytech a domech při slabém tlaku vody na koncích vodovodních řadů. Je dobrým pomocníkem při zajištění dodávky vody z nádrží a jímek na chalupách a zahrádkách. Díky své funkci časovače (přes chytrý telefon) je předurčena také pro závlahové systémy. SCALA1 myslí i na nepříjemné chvíle havárie. Je proto vybavena chytrou funkcí nechtěného odběru (prasklé potrubí). Tato funkce zastaví vodárnu, pokud nepřetržitě běží určitou dobu, délku doby si můžete nastavit opět přes chytrý telefon.

Vodárna se sepne ve chvíli, kdy otevřete odběrné místo a tím poklesne v systému tlak, vypne, jakmile bude odběr vody ukončen (průtok). Domácí vodárna SCALA1 je vhodná pro vnitřní i venkovní instalaci, ale nesmí zmrznout. SCALA1 je výjimečně tichá díky speciální Grundfos technologii, kdy čerpaná kapalina obklopuje celé vnitřní ústrojí a pohlcuje do sebe hluk. V běžném provozu je hluk nižší než 55 dB (A). Pro lepší představu lze tuto hodnotu porovnat s hlučností běžných praček, 46-60 dB.

SCALA1 má ochranné funkce, které prodlužují její životnost a zvyšují spolehlivost v zásobování vodou. Ochrana proti chodu nasucho - vodárna je odstavena, když je nedostatek vody ve studni či jímce, nebo když je uzavřen přívodní vodovod (v aplikacích posilování tlaku). Funkce proti cyklování zabraňuje častému zapínání a vypínání v případě kapajících kohoutků, nebo protékající toalety (upozornění alarmem).

Průlomová je technická specialita této vodárny. Pokud potřebujete dosáhnout většího průtoku (až 10 m3/h), nebo pokud chcete mít 100% zálohu, můžete si pořídit vodárnu TWIN (zdvojení). Pomocí speciální Grundfos sady příslušenství propojíte dvě vodárny mezi sebou jak hydraulicky, tak komunikačně - elektronicky. V této sadě je základová deska, propojovací trubky s ventily, komunikační kabel obou elektronik i upevňovací šrouby. Všechny chytré funkce jsou samozřejmě

obsahem i tohoto zdvojeného provedení TWIN.

Takto propojené dvě vodárny můžete provozovat ve dvou režimech, podle toho, co od nich očekáváte. Provozní režimy volíte přes chytrý telefon s GO Remote. Pokud chcete mít čerpadla stejně využívaná, zvolíte buď počet sepnutí, nebo délku provozní doby, než se čerpadla mezi sebou vystřídají. Čerpadla pak změní prioritu, které se zapne jako první pokaždé, když vyprší nastavená hodnota délky provozní doby, nebo počtu sepnutí.

Pokud očekáváte větší výkon (průtok), je zde režim „Provoz/pomoc“ - obě čerpadla běží současně, tak, jak je u Grundfosu očekávané - chytře. Když první čerpadlo již nezvládá uspokojovat poptávku na straně odběru, přiskočí na pomoc druhá vodárna.

Pokud očekáváte 100% zálohu, využijete funkci Provoz/záloha. Poběží vždy pouze jedno čerpadlo, druhé čerpadlo je záložní.