Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Čerpadla ke kotli

Oběhová kotlová čerpadla jsou nedílnou součástí dnešních moderních kotlů, využívaných pro ohřev užitkové vody nebo vytápění. Ve většině případů jsou výrobcům kotlů dodávána ve specifickém a nestandardním provedení, které je závislé na požadavcích konkrétních výrobců kotlů, tudíž nelze snadno nahradit.

Kotlová čerpadla jsou součástí většiny kotlů zajišťují cirkulaci vody v topných systémech, nebo rozvodech teplé užitkové vody. Jedná se o sortiment u kterého je při nákupu obzvlášť důležité striktně dodržet pokyny pro nákup, případně výběr předem konzultovat s odborníky.

Kotlová čerpadla v naší nabídce jsou takzvané OEM výrobky, tedy produkty speciálně vyrobené pro výrobce kotlů, které se obvykle nedostávají do běžné distribuční sítě. I z tohoto důvodu je tento sortiment nabízen jen u vybraných prodejců, mezi které patří i společnost BOLA s.r.o.

Jak vybrat kotlové čerpadlo?

Kotlová čerpadla jsou produkty, které prakticky nelze nahrazovat - při nákupu nového musí být výrobek vždy určen přímo pro daný typ kotle.

Při volbě nového dílu by tak vždy mělo odpovídat produktové označení. Na každém oběhovém čerpadle naleznete unikátní objednací číslo produktu, podle kterého se velmi snadno pozná, pro kterého výrobce kotlů je dané čerpadlo určeno. Jedno čerpadlo je obvykle kompatibilní s několika řadami kotlů.

Jako příklad uveďme následující dva produkty:

Čerpadlo Grundfos UPS 15-55 Ciao Dakon je vhodné pro kotle DAKON:

  • BEA 24BT, BEA 24BK, DUA PLUS 24CK,
  • DUA PLUS 24CT, DUA PLUS 24RT

Čerpadlo WILO NFHUL 15/5-3 PROTHERM je vhodné pro kotle PROTHERM:

  • LEOPARD 24 BOV(15); LEOPARD 24 BTV(15); LEV 20 KKZ;
  • LEV 30 KKZ; PANTHER 12 KOO(15); PANTHER 12 KOO(17);
  • PANTHER 12 KTO(15); PANTHER 12 KTO(17); PANTHER 24 KOO(15);
  • PANTHER 24 KOV(15); PANTHER 24 KOVLN(15); PANTHER 24 KTO(15);
  • PANTHER 24 KTV(15); REJNOK 6-28 K11,K12

V naší nabídce naleznete čerpadla pro kotle Dakon, Protherm, Hermann, Baxi, Thermona, Vaillant, Viadrus i dalším. Pokud si s výběrem nevíte rady, rádi vám pomůžeme.

Lze u kotlových čerpadel najít náhrady?

Při hledání případné náhrady je nutné dodržet UPS-typ čerpadla, jeho výtlačnou výšku, maximální tlak, stupeň krytí, průměr zadní části čerpadla a podobně. V důsledku je tedy prakticky nemožné nahrazovat bez předchozího uvážení tato přizpůsobená čerpadla standardními.

Pokračujte na nabídku čerpadel ke kotli v e-shopu