Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Čerpadla do sudu pro zahradu

Sudy na vodu jsou vynikající způsob jak šetřit vodou a používat ji pro domácnost. Bohužel sudy nemají tlak vody - jsou volně stojící, a proto mnoho lidí využívá konví nebo kyblíků k nabírání vody. Pakliže se vám nechce vláčet těžké konvice nebo kýble, je lepší využít čerpadla do sudu pro čerpání vody ze sudu s dešťovou vodou. Pojďme se podívat na tři možnosti kterými je možno čerpat a ušetřit si tak námahu.

Externí čerpadlo do sudu není třeba vkládat přímo do nádoby s vodou, je schopno čerpat rychlostí až 6 litrů za minutu. Je to jednoduchý a snadný způsob, jak extrahovat vodu ze svého sudu s dešťovou. Můžete tak v mžiku zalévat svoje rostliny na zahradě, aniž by jste platili za vodu z vodovodního řadu. Jeho hmotnost je velmi nízká a dá se tak využít pro více míst, kam je voda shromažďována.

Bateriová čerpadla do sudu jsou další alternativou kterou můžete využít na vaší zahrádce. Nejsou sice tak výkonná jako výše zmíněná čerpadla fungující na elektřinu, ale sud o objemu 300 litrů zvládnete přečerpat zhruba za hodinu. Tato čerpadla byla původně navržena na čerpání vody z lodí, aby se nepotopily, a proto jistě nebude problém aby zavlažovaly váš trávník. Další užitečnou vlastností je, že je můžete dát přímo do sudu s vodou a s pomocí 3 baterií čerpat až po dobu 5 hodin.

Nemáte čas nebo finance na používání bateriových nebo elektrických čerpade? Pak poslední alternativou je čerpání manuálně. Nenechte se zmást, tato čerpadla jsou schopna přečerpat až 200 litrů za hodinu - záleží na vaší síle. Jen si to vemte, 200 litrů za hodinu, skoro celý sud, aniž by jste spotřebovali jediný wat elektrické energie nebo museli utrácet za baterie. Při zvážení těchto věcí je ruční čerpadlo do sudu jistě alternativa o které by jste mohli uvažovat.

Jak vidíte, existuje několik variant čerpání a ani jedna z nich není tou "lepší". Je však jasné, že rozhodnete-li se zavlažovat pomocí dešťové vody, čerpadla vám mohou hodně usnadnit práci.