Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Čerpadla do sudu pro průmysl

Čerpadlo do sudu je tvořeno buď dlouhou hadicí nebo trubkou, která se používá k dopravě tekutiny, ať už se jedná o pitnou vodu nebo například palivo. Hadice je umístěna do spodní části sudu a čerpadlo nahoru. Tělo čerpadla má v sobě zabudovaný motor a ozubená kola, která otáčí oběžným kolem.

Sudy se standardně používají k uchovávání kapaliny. Pokud jsou však plné, mají velkou hmotnost a není účelné je přesouvat jako celek. Pro přesun kapaliny v sudech jsou vhodná sudová čerpadla. Obecně platí, že sudové čerpadlo je složeno z dlouhé trubky, která dosahuje na dno sudu, těla čerpadla, který je "na vrcholu čerpadla" a další trubky vedoucí od čerpadla do samostatné nádoby, kam se bude kapalina čerpat. Tělo čerpadla má v sobě buď motor nebo kliku, díky které jsou poháněna oběžná kola. Čerpadla do sudu fungují relativně jednoduše. Provozovatel čerpadla jednoduše otevře malou zátku v horní části sudu, vloží do ní hadici nebo trubky vedoucí od čerpadla. Druhá trubka se vloží do nádrže, kam má být kapalina (voda, nekorozívní kapaliny) čerpána a čerpadlo je spuštěno.

Sudová čerpadla se nejčastěji používají v chemickém, ropném a potravinářském průmyslu. Jsou používána pro čerpání toxických kapalin jako jsou kyseliny, louhy, hořlavá rozpouštědla nebo ropné produkty. Nejpopulárnější čerpadla, především v chemickém průmyslu jsou ruční. K jejich provozu je používána kliku, díky které lze snadno regulovat množství přečerpané kapaliny. Jejich využití při práci s těkavými kapalinami má pochopitelné důvody, vzhledem k tomu, že elektrická čerpadla jsou z hlediska bezpečnosti nepoužitelná. Čerpadla poháněná elektricky mohou být pneumatická nebo poháněná vzduchem. Pneumaticky poháněná čerpadla vyžadují vzduchové kompresory a další nákladná a objemná zařízení a proto jsou využívána zřídka.

Mimo velkých čerpadel do sudů existují čerpadla určená pro menší nádoby- 25 litrů a 4 litry. Jsou častěji známá pod pojme čerpadlo pro kapaliny s vysokou viskozitou, protože tyto kapaliny často obsahují tuky nebo lepidla. Většina chemických, ropných a potravinářských kapalin má nižší viskozitu.

Chemické rotační čerpadlo

  • Rotační sudové čerpadlo se 4 lamelami s vyšší sací schopností
  • Je určeno pro čerpání jak motorové nafty, olejů do viskozity SAE 140 tak i AdBlue

Rotační čerpadlo SIGMA

https://bola.webovy-servis.com:21443

  • Pro průmyslové využití
  • Rotační sudové čerpadlo kyvné s vysokou sací schopností a odolností. Je určeno pro čerpání benzinu, chladicích kapalin, nemrznoucí směsi, motorové nafty a olejů do viskozity SAE 140.