Pokračováním v prohlížení této stránky souhlasím s použitím souborů cookies (viz Podmínky používání). Souhlasím

Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Čerpadla do studny

Pro čerpání čisté vody ze studní, nebo nádrží, pro zásobování domácností pitnou vodou a zavlažování. Dle typu studny ev. vrtu, čerpadla od průměru 100mm po 5". U některých typů je možná svislá i vodorovná instalace. Čerpadlo je nutno doplnit o vodárenský set/tlakovou nádobu, tlakový spínač, manometr. Moderní ponorná čerpadla jsou vybavená elektronickou regulací konstantního tlaku, havarijní ochranou proti provozu na sucho, tlakovou nádobou, tlakovým spínačem a řídící jednotkou, vše bývá dodáváno v setu spolu s čerpadlem. Renomovaní výrobci čerpadel dodávají ke svým výrobkům atest pro užití na čerpání pitné vody.

  • Ponorné čerpadlo Grundfos SP + plovák, 15 m kabel
  • Integrovaná řídící jednotka
  • Ponorné čerpadlo Grundfos řady SBA je určeno pro čerpání čisté vody ze studní

Wilo TWIS 5

https://bola.webovy-servis.com:21443

  • Určeno pro čerpání pitné vody ze studní a nádrží
  • Hydraulická část vyrobena z nerezové oceli
  • U jednofázových typů doplněno o jednoduchou spínací skříňku s rozběhovým kondensátorem a vypínačem
  • Verze s označením A vybaveny plovákem

Nestačí? Pokračujte na širokou nabídku čerpadel do studní v e-shopu

Žijete-li ve městě, pravděpodobně se mnoho nezamýšlíte jak se voda, kterou používáte v domácnosti dostává do vašeho potrubí. Dokonce i v menších vesnicích je často zavedeno vodovodní potrubí do každé domácnosti. Vše co v tomhle případě potřebujete vědět je, jak otevřít kohoutek u dřezu. Když se ale přesuneme kousek mimo civilizaci váš zdroj vody se stane nezávislým na okolí. Domácnosti mají svůj vlastní zdroj vody, studnu, ze které je třeba čerpat vodu - to je zajištěno elektromechanickým zařízením, čerpadlem. Mezi nejvhodnější čerpadla pro čerpání vody ze studny jsou čerpadla ponorná nebo čerpadla proudová.

V mnoha případech je možné nalézt pitnou vodu "několik metrů pod povrchem". Kopání studny je výrazně tím zjednodušeno - výkop je mělčí a úroveň vody, kterou bude třeba čerpat je výrazně nižší než je tomu u hlubokých studen. V oblastech, kde není povrchová voda nebo není dostatečně kvalitní, aby byla pitná je třeba čerpat z mnohem hlubších vrtů a přizpůsobit tomu i typ čerpadla, které pro vedení vody do domácnosti nebo chalupy využijeme.

PROUDOVÁ ČERPADLA PRO MĚLKÉ STUDNY

V dnešní době je obvyklé pro čerpání z mělkých studní využít proudové čerpadlo. Proudová čerpadla jsou umístěna nad studnou, ať už v domě nebo sklepě a nasávají vodu ze studny. O veškeré sání se stará atmosférický tlak. Systém funguje jako dlouhé brčko. Jak sajete brčkem, vytváříte podtlak vody nad brčkem. Když se vytvoří vakuum, hmotnost vzduchu, nebo atmosférický tlak tlačí vodu nahoru brčkem. V důsledku toho je hmotnost, kterou jste schopni čerpat úměrná atmosférickému tlaku. I když se atmosférický tlak mění s nadmořskou výškou, standardně je maximální hloubka, ze které lze čerpat proudovým čerpadlem 7.6 metru. Vzhledem k tomu, že čerpadlo do mělkých studní využívají vodu k čerpání vody, musí jí být i naplněny, aby voda zůstávala v čerpadle a současně proudila zpět vodovodním systémem, jsou čerpadla vybavena 1 cestným zpětným ventilem.

PROUDOVÁ ČERPADLA PRO HLUBOKÉ STUDNY

Bohužel často bude váš zdroj vody hlouběji než v 8 metrech. Překvapivě i to je možné za pomocí proudového čerpadla. V tomto případě je však třeba oddělit plovák od čerpadla. Správně fungující ponorné čerpadlo do hluboké studny je typicky připojeno jednou trubkou upevněnou k pohonu čerpadla, který pohání vodu dolů do trysek umístěných přibližně 3 metry pod hladinou vody. Druhé potrubí spojuje výstup z trysek zpět do čerpadla. V čerpadle, zvýšená rychlost proudění vody vytváří podtlak, který čerpá stojací vodu do druhé trubky a tak se voda dostává do vodovodního řadu. Čerpadla mohou mít až 9 metrů dlouhou nasávací hadici pro čerpání z velkých hloubek. Nasávací hadice společně s čerpadlem jsou schopny zajistit, že studna nebude vyčerpána - díky omezování průtoku při poklesu hladiny. Proudová čerpadla která mají dvě nebo více oběžná kola se nazývají vícestupňová čerpadla.

PONORNÉ ČERPADLO PRO STUDNY

Ačkoli čerpadlo zvládne čerpat i z hloubky několik desítek metrů, často je ekonomicky efektivnější přesunout čerpadlo dolů ke zdroji vody. Tuto roli nejlépe splní ponorná čerpadla. Ponorná čerpadla jsou podlouhlá zařízení válcovitého tvaru, který se dobře vejde do studny. Spodní polovina se skládá z uzavřeného motoru, který je spojen s nadzemním zdrojem energie. Skutečné čerpadlo ve druhé polovině jednotky se skládá z oběžných kol, oddělených difuzérem, který pohání vodu do trubek a vodovodního rozvodu. V moderních instalacích je ponorné čerpadlo, i mimo váš dům, připojeno trubkou vedoucí podzemí do sklepa. Tato horizontální trubka spojuje potrubí ze studny na adaptér. Funkce adaptéru je umožnění přístupu k čerpadlu a potrubí seshora studny, zatímco čerpá vodu do vodovodního potrubí.

PONORNÉ NEBO PROUDOVÉ ČERPADLO?

Ponorná čerpadla jsou efektivnější než proudová - jsou schopna čerpat větší množství vody při stejné velikosti motoru. Jejich problémem je, že při jakékoli poruše budou muset být vyndávána z ochranného pouzdra, což je práce spíše pro odborného technika. Nicméně ponorná čerpadla jsou standardně velmi spolehlivá, plní svoji funkci až po dobu 25 let. Výměna čerpadla tak není častá. Ponorná čerpadla mohou být použita i v mělčích hloubkách, pozor však na nečistoty, bahno atd., které mohou zkrátit životnost vašeho čerpadla. Pro silně znečištění prostředí doporučujeme čerpadla kalová.