Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Kombinované detektory plynu

Zobrazit filtry

Cenové rozpětí

8450 Kč - 8451 Kč

Výrobce

Typ detektoru

Výstupní signál

Kombinované detektory dokáží odhalit nebezpečnou koncentraci několika různých plynů. Obvykle se jedná o kombinaci výbušných plynů a CO (oxidu uhelnatého), který vzniká nedokonalým spalováním. Kombinované detektory plynu a CO tak najdou využití všude tam, kde dochází ke spalování hořlavých plynů, tedy v domácnostech s plynovými spotřebiči, ale i v garážích, průmyslu či kotelnách

Kombinované detektory detekují nebezpečnou koncentraci vybraných plynů v uzavřených prostorech a včas varují před nebezpečím. Jsou tak důležitým bezpečnostním prvkem doma i na pracovištích. Instalace kombinovaných detektorů plynu a CO může zabránit otravě, výbuchu i požáru.

Menší domácí kombinované detektory plynu a CO se využívají zejména v domácnostech či na chalupách, kde je plynový kotel nebo sporák. U všech plynových spotřebičů totiž hrozí únik hořlavého plynu, ale také vznik toxického oxidu uhelnatého. Příčinou je nejčastěji neodborná manipulace se spotřebiči, ucpaný komín, zanedbané revize nebo nedostatečný přísun kyslíku k plamenu.

Výstražná signalizace kombinovaných detektorů může být světelná a zvuková. Pro využití v průmyslu lze zvolit i vícestupňovou signalizaci pro odstupňování míry rizika. Průmyslové kombinované detektory plynu a CO lze navíc propojit s ventilací, která se při zvýšené koncentraci nebezpečných plynů automaticky spustí a odvětrá zamořený prostor.