Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Ústředny detekce plynů

Ve stacionárních systémech detekce plynů se o řízení připojených detektorů stará centrální ovládací systém, tzv. ústředna. Ústředna detekce plynů shromažďuje hodnoty koncentrace plynů ze všech jednotlivých snímačů zapojených do sítě. Hodnoty koncentrace plynu jsou převáděny na elektrický signál pomocí měřicích senzorů umístěných v chráněném prostoru detektoru. Po překročení koncentračního limitu sepne na straně ústředny příslušné relé na základě programovatelných alarmových hodnot, čímž se aktivuje místní optická a akustická signalizace a také rozhodovací výstupy, které umožňují ovládání místních ochranných prvků, např. vnějšího signalizačního systému, provozu ventilátorů, výkonových spínačů, výstražných značek, uzavíracích ventilů plynu atd. Pokud koncentrace poklesne pod limit vrátí se ústředna do předchozího stavu.

Co se děje během bezpečnostního rizika nebo falešného alarmu? Ústředna detekce plynů vyhodnotí signál a aktivuje alarm, což může mít důsledky od zastavení výroby až po evakuaci závodu. V kombinaci s různými typy detektorů představují naše ústředny pro detekci plynů flexibilní řešení, která jsou schopna měřit hořlavé i toxické plyny, hlásit jejich přítomnost a aktivovat alarmy nebo informovat připojená související zařízení.

Výbuch v důsledku unikajícího plynu představuje smrtelné nebezpečí pro každého pracovníka. Rozumíme tomu, že každý stacionární systém detekce plynů je vysoce individuální.

Proto nabízíme řadu rozmanitých modelů pro účinnou detekci plynů. Ať už potřebujete jednoduchý poplachový systém, nebo řešení na míru s velmi komplexním nastavením, ať už máte mnoho nebo jen pár měřicích bodů, ať potřebujete vytvořit zcela nový systém, nebo potřebujete řešení integrovat do své stávající infrastruktury.