Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Regulátor prostorové teploty pro fan-coil Siemens RCC 20 (RCC20)

Regulátor prostorové teploty pro fan-coil Siemens RCC 20 (RCC20)

SIEMENS
  • Kód produktu: 188.4
  • EAN: 7612914000699
  • Kód výrobce: RCC20
  • Záruka: 2 roky

Elektronický regulátor prostorové teploty pro 2-trubkový fan-coil s elektrickým ohřevem. Vstup pro čidlo odtahového vzduchu. Více informací

Ceníková cena 2 547 Kč
Cena bez DPH 1 684 Kč
Cena s DPH 2 038 Kč
+

Parametry a katalogy

Externí čidlo Ano
Napájení 230 VAC
Ovládání Ovládací kolečko
Program Ne
Provedení Drátový
Přesnost měření 0,7 °C
Regulace Třístupňové
Rozsah nastavení 8...30 °C
Hmotnost 0.26 kg

KATALOGOVÝ LIST ke stažení

Stáhnout PDF

Elektronický regulátor prostorové teploty RCC 20 pro 2-trubkové jednotky fan-coil s elektrickým dohřevem. Regulátor je vybaven otočným ovladačem pro nastavení požadované teploty, přepínačem a stavovými led diodami.

Použití

  • Regulace prostorové teploty v místnostech vytápěných nebo chlazených dvoutrubkovými jednotkami fan-coil.
  • Dvoupolohové řízení ventilu a ovládání 3-otáčkového ventilátoru.
  • Zapnutí/vypnutí elektrického vytápění.

Regulátor je vhodný pro použití v systémech s automatickým přepínáním sekvencí topení/chlazení a v systémech s nepřetržitým provozem v sekvencích topení nebo chlazení.

Funkce

Pomocí vestavěného teplotního čidla nebo přes přídavné čidlo teploty (QAH 11.1) získává regulátor informaci o aktuální teplotě a zajišťuje regulaci teploty na žádanou hodnotu. Regulace probíhá 2-polohovým řízením pohonu regulačního ventilu (otevřeno/zavřeno).

Provozní režimy

Provoz ventilátoru - řízeno výstupem Q1, Q2 nebo Q3 dle zvoleného stupně. Pokud dojde k přehřátí elektrickým vytápěním, běží ventilátor ještě po dobu 30s po vypnutí vytápění (bliká LED dioda ventilátoru).

Provoz vytápění/chlazení - otevření nebo zavření ventilu vytápění nebo chlazení pokud dojde k poklesu či zvýšení nastavené hodnoty.

Teplota odtahu - regulátor RCC 20 může regulovat buď podle naměřené prostorové teploty nebo podle teploty odtahu fan-coilu. K přepnutí dojde po připojení kabelového čidla teploty QAH 11.1.

Automatické přepínání - externí čidlo QAH 11.1 + ARG 86.3 (changeover) snímá teplotu vody a dle naměřené hodnoty automaticky zvolí režim vytápění nebo chlazení.

Normální provoz - sekvence topení nebo chlazení s automatickým přepínáním a s ručně nastavenými otáčkami ventilátoru III, II nebo I. V tomto režimu reaguje regulátor na nastavenou žádanou hodnotu teploty.

Režim mrazové ochrany - při poklesu teploty pod 8 °C otevře regulátor ventil topení a ventilátor běží na nastavené otáčky.

Úsporný režim - hodnota topení v úsporném režimu je 16 °C a hodnota pro chlazení je 28 °C.

Na Vaše dotazy k produktům odpovídáme co nejrychleji, obvykle do 24 hodin.

Nenašli jste to, co jste chtěli vědět?