Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Elektromagnetické ventily na plyn

Elektromagnetické ventily na plyn automaticky regulují průtok provozní látky v rozvodech plynů. Jedná se převážně o přímo ovládané dvoucestné ventily, které se používají v nízkotlakých a středotlakých aplikacích využívajících plyn, propan-butan, metan, LPG, svítiplyn a další neagresivní plynné provozní látky. Ventily na plyn existují i ve variantách s krytím IP54 a IP65, díky čemuž jsou použitelné i v prostředí s větší prašností a vlhkostí. Plynové ventily se mohou v případě potřeby ovládat i manuálně a při výpadku napájení zůstávají v závislosti na typu ventilu buď otevřené, nebo uzavřené.

Elektromagnetické ventily na plyn se do systému zapojují pomocí závitu či příruby, což umožňuje jejich jednoduchou instalaci i údržbu celého systému. Jsou vyrobené z kvalitních materiálů pro vysokou spolehlivost a dlouhodobou životnost, nicméně doporučujeme před ventil do systému nainstalovat vhodný filtr, který zachytí nadměrné množství mechanických nečistot v provozní látce.

Více o elektromagnetických (solenoidových) ventilech

Pro ovládání průtoku plynných látek se používají především dvoucestné elektromagnetické ventily na plyn. Jsou vhodné na regulaci propan-butanu i dalších plynů, Pro dokonalé uzavření slouží pryžové těsnění, kterým je ventil s mosazným tělem a nerezovým vnitřním mechanismem vybaven. Proto jej nelze použít na regulaci agresivních látek, které by pryž naleptaly nebo jinak poškodily. Při montáži je vždy doporučeno před ventil nainstalovat filtrační mřížku, bránící vniknutí i těch nejjemnějších nečistot. Elektrické připojení je řešeno klasickou konektorovou zásuvkou, která je opatřena ochranným kontaktem. Většinou jsou oba připojovací závity řešeny jako vnitřní, lze ale zakoupit i verzi s jedním závitem vnějším. Bez napětí je ventil vždy spolehlivě uzavřen.

Jedná se o spolehlivé elektromagnetické ventil na plyn s dlouhodobou trvanlivostí.