Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Detektory plynu do domácností

Zemní plyn je tekutina, která slouží hlavně jako zdroj tepelné energie. V případě domácností jej běžně využívají všechna plynová zařízení určená k ohřevu. Plyn proudí například do sporáků, vařičů a ohřívačů vody. Ačkoli zemní plyn sám o sobě není výbušný, v kombinaci se vzduchem v dostatečné koncentraci vytváří směsi, které jsou hořlavé a výbušné. Proto je každý únik, tak nebezpečný. Je rozumné vybavit se detektory zemního plynu, abychom včas odhalili nebezpečí výbuchu a následného požáru, a tím zvýšili svou bezpečnost. Vyplatí se je používat v domech a bytech, kancelářích, ale i v různých typech veřejných prostor – úřadech, obchodech, sportovních zařízeních a dalších místech, kde hrozí nebezpečí úniku plynu. Senzor umožňuje nepřetržitě monitorovat výbušné plyny ve vzduchu ze svého okolí. Pokud jejich koncentrace stoupne na nebezpečnou úroveň, spustí zařízení alarm v podobě zvukového signálu, vizuálního signálu nebo obou současně (v závislosti na zvoleném modelu).

Více informací o detektorech

Bezpečnost provozu by měla být vždy na prvním místě, proto mají detektory plynu své opodstatnění všude tam, kde by k úniku nebo dokonce hromadění nežádoucích plynů mohlo docházet. Jedná se především o nebezpečí výbuchu, kterému lze instalací detektoru úniku plynu předejít. Výhodou je možnost zapojení bezpečnostního zařízení na uzavření přívodu plynu, spuštění automatické ventilace zasažených prostor a varování obsluhy nebo akustický či světelný varovný signál.

Přenosné a stacionární detektory jsou vhodné pro domácí využití. Běžné aplikace jsou garáže, kotelny, restaurace, atd. Montáž je možná na zavěšení.