Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Vyvažovací ventily s elektrickým ovládáním

Ventily se servopohonem pro přesnou regulaci průtoku přinášejí vysoký komfort a příznivé celkové provozní náklady. Hodí se do kanceláří, hotelů, nemocnic a do budov, kde je potřeba přesně regulovat teplotu, a to i například v laboratořích a výzkumných ústavech. Montážně dokončená soustava se již díky ventilům s elektrickým ovládáním nemusí následně vyvažovat, tím pádem odpadají komplikovaná postupná měření a časově náročné korekce seřízení u dříve používaných ventilů. Vyvažovací ventily jsou provozovány v režimu proměnného průtoku, přičemž k jednotlivým spotřebičům přitéká právě takové množství vody, jaké je v danou dobu potřeba. Díky tomu je celý systém hospodárnější. Ventily lze použít pro všechny klimatizační aplikace, protože mohou mít lineární nebo logaritmickou charakteristiku ve spojení s termoelektrickými pohony nebo elektromotorickými servopohony. Kompaktní konstrukce umožňuje instalaci i do malých prostor, například do fan-coilových jednotek. Protože vyvažovací ventily plní dvě funkce – seřizovací a regulační – náklady na instalaci jsou poloviční. Snadné uvedení do provozu.

V nabídce jsou dva základní typy vyvažovacích ventilů - s vypouštěním a bez vypouštění. V chladicích a vytápěcích soustavách i v systémech s užitkovou vodou se vyvažovací ventily používají pro přesné hydronické vyvážení (rozdělení tepelných toků v soustavě) v celém širokém spektru aplikací. Požadovaný průtok lze přednastavit podle potřeby. Varianta bez vypouštění nabízí uzavírání ventilu. Provedení s vypouštěním kromě uzavírání disponuje navíc vypouštění.

Vyvažovat je třeba soustavy ústředního topení, systémy tepelné úpravy vody (TÚV) a rozvody chlazení. Ventily jsou opatřeny měřicími vsuvkami. Pro montáž slouží vnitřní závity na obou stranách tělesa ventilu. Ovládacím prvkem je madlo z odolného plastu. Ruční vyvažovací ventily jsou vyráběny nejčastěji v DN 15 – 50, tlakové třídě PN 20.

Nabízené vyažovací ventily jsou od firem IMI a TACONOVA.