Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Detektory oxidu uhličitého CO2 EVIKON

Oxid uhličitý se přirozeně nachází v ovzduší. Jeho zvýšená koncentrace je ale pro člověka nebezpečná, tento toxický plyn totiž vyvolává nevolnosti a únavu, v extrémních případech i bezvědomí a smrt v důsledku nedostatku kyslíku. Nebezpečnou koncentraci CO2 přitom nelze odhalit jinak než pomocí detektorů. Čidla CO2 najdou využití zejména ve veřejných budovách, kancelářích, sklenících, podzemních garážích, pivovarech či vinných sklepích, kde je zvýšené riziko kumulace oxidu uhličitého.  

Oxid uhličitý je produktem mnoha biochemických procesů včetně dýchání, a proto se nachází všude kolem nás a obvykle není nebezpečný. Při specifických podmínkách a v uzavřených prostorách může ale tento plyn dosáhnout nebezpečné koncentrace – limit uvnitř budov je v ČR stanoven na 1500 ppm. CO2 je přitom plyn zcela bez barvy, chuti a zápachu – bezpečně jej lze tedy odhalit pouze pomocí senzoru CO2.

Detektory oxidu uhličitého (CO2) značky EVIKON z naší nabídky se vyznačují robustní konstrukcí, která bez problémů obstojí i v náročných podmínkách. Jsou odolné vůči mechanickému poškození, extrémním teplotám i vlhku. Čidla CO2 jsou velice stabilní a spolehlivá.

Detektory oxidu uhličitého můžete propojit se zvukovými a světelnými výstražnými zařízeními i odvětráváním, čímž ještě zvýšíte bezpečnost v prostoru. V případě dvoustupňové signalizace lze nastavit dvě různé úrovně koncentrace CO2, přičemž na každou úroveň vás upozorní jiný alarm. Některé modely navíc disponují praktickým displejem, na kterém uvidíte aktuální naměřené hodnoty koncentrace CO2.