Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Vyvažovací ventily s ručním ovládáním

Automatické přepouštěcí ventily a regulátory diferenčního tlaku řídí průtok vody v topném okruhu na základě rozdílového tlaku. Používají se nejčastěji pro vytápěcí nebo chladící soustavy s užitkovou vodou. Slouží k zajištění minimálního průtoku kotlem a k omezení cirkulačního tlaku v případě uzavření ostatních topných okruhů. Přesné vyvažování umožnuje především digitální stupnice a snadný odečet hodnoty nastavení. Snadná obsluha je také možná díky jednoduchému způsobu uzavření ventilu. Ventily se instalují, pokud je to požadováno výrobcem kotle, nebo pokud musí být během provozu kotle udržován minimální průtok. Použití automatických přepouštěcích ventilů se doporučuje v topných systémech s velkým množstvím termostatických ventilů. V případě, že jsou termostatické ventily otevřeny, automatický přepouštěcí ventil zůstává uzavřen. Jakmile se však začnou termostatické ventily uzavírat, přepouštěcí ventil se otevírá tak, aby byl dodržen požadovaný průtok vody kotlem. Použitím automatického přepouštěcího ventilu se sníží hluk způsobený prouděním vody. Dále také pomáhá snížit nízkoteplotní korozi kotle tím, že se zvýší teplotu vratné vody. Všechny ventily mají velmi dlouhou životnost a prakticky eliminují riziko netěsnosti.

V nabídce jsou dva základní typy vyvažovacích ventilů - s vypouštěním a bez vypouštění. V chladicích a vytápěcích soustavách i v systémech s užitkovou vodou se vyvažovací ventily používají pro přesné hydronické vyvážení (rozdělení tepelných toků v soustavě) v celém širokém spektru aplikací. Požadovaný průtok lze přednastavit podle potřeby. Varianta bez vypouštění nabízí uzavírání ventilu. Provedení s vypouštěním kromě uzavírání disponuje navíc vypouštěním.

Vyvažovat je třeba soustavy ústředního topení, systémy tepelné úpravy vody (TÚV) a rozvody chlazení. Ventily jsou opatřeny měřicími vsuvkami. Pro montáž slouží vnitřní závity na obou stranách tělesa ventilu. Ovládacím prvkem je madlo z odolného plastu. Ruční vyvažovací ventily jsou vyráběny nejčastěji v DN 15 – 50, tlakové třídě PN 20.

Nabízené vyvažovací ventily jsou od firem IMI a TACONOVA.