Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Tlakové spínače pro čerpadla

Spínací jednotky zajišťují ovládání a v některých případech i regulaci provozu čerpadla. Správně zvolený tlakový spínač, průtokový spínač nebo plovákový spínač zajistí nejen správný chod čerpadla, ale také prodlouží jeho životnost, zabrání chodu nasucho či dokonce sníží energetické nároky.

Více informací o spínacích jednotkách

Pokud potřebujete, aby čerpadlo nastartovalo okamžitě s otevřením vodovodního kohoutku je tlakový spínač ideálním zařízením, na které se můžete plně spolehnout. Využijete ji v kombinaci s domácími vodárnami, samonasávacími čerpadly i ponornými čerpadly do studní a do vrtů. Tlakový spínač zabezpečí spolehlivé spuštění čerpadla a udržení požadovaného tlaku. Jednotky mají zpravidla zabudovanou ochranu proti běhu motoru nasucho a žádoucí funkcí je i nadproudová ochrana motoru. Vyspělé řídící jednotky dokáží udržet stálý tlak díky regulaci otáček. O zobrazení aktuálního provozního stavu a probíhající činnosti, informuje přehledný displej v kombinaci s LED diodami. Pro lepší ochranu čerpadla slouží i případný snímač netěsnosti.

Napájecí kabel bývá součástí spínací jednotky, instalace není nijak náročná a součástí balení je i návod v českém jazyce. Provoz těchto jednotek je většinou zcela bezhlučný, podle určení a způsobu konstrukce jsou často opatřeny také integrovanou zpětnou klapkou.

V nabídce jsou spínací jednotky Grundfos a průtokové snímače Wilo.