Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

Detektory chladiva EVIKON

Zobrazit filtry

Cenové rozpětí

0 Kč - 0 Kč

Výrobce

Detektory úniku chladiva se používají k vyhledávání úniků v chladicích systémech. Elektronické detektory úniku chladiva jsou ideální pro lokalizaci úniků na těžko přístupných místech. Signalizují zdroj úniku pomocí akustického signálu a rozsvícených diod.

Tepelná čerpadla a další chladicí zařízení obsahující chladiva ze skupiny F-plynů (R410A, R407C, R32 a novější syntetická chladiva, např. R454C) je třeba pravidelně kontrolovat na těsnost. Ke zjišťování úniků chladiva jsou k dispozici vhodné detektory, které umožňují odhalit únik širokého spektra používaných chladiv (tradiční i novější generace). Za pozornost stojí, zda detektor detekuje syntetická chladiva používaná v tepelných čerpadlech. 

Nabízíme řadu modelů pro účinnou detekci chladiv. Ať už hledáte detektory pro svou novou provozovnu, nebo potřebujete upgradovat své stávající detektory v souladu s nejnovějšími legislativními předpisy.

Jak hlídat únik chladiva?

Podle nařízení výrobce je nutné detektor každoročně kontrolovat, a navíc může být vyžadována rekalibrace. Pokud tepelné čerpadlo obsahuje chladivo ze skupiny F-plynů v dostatečně velkém množství, vzniká v souladu se zákonem povinnost kontrolovat těsnost. Kontrolu provádí technik s osvědčením pro F-plyny, který je zodpovědný za režim povinné kontroly těsnosti.

Hospodaření s chladivy v prodejnách s potravinami je důležité z ekologického, právního i finančního hlediska. V průměrné prodejně potravin dochází k úniku přibližně 25 % chladiva ročně. Pro jednu prodejnu může ztráta chladiva R-404A (běžně používané chladivo) znamenat značné roční náklady. Vynásobením ceny uniklého chladiva počtem prodejen v řetězci získáme značnou částku, ke které je třeba dále přičíst neefektivně vynaložené mzdové náklady a náklady na přerušení provozu.

Hermeticky uzavřené (monoblokové) tepelné čerpadlo musí být každý rok zkontrolováno na těsnost, pokud obsahuje alespoň 10 tun ekvivalentu CO2. To se u domácích tepelných čerpadel stává jen zřídka – muselo by jít například o 4,8 kg chladiva R410A). Monoblokové tepelné čerpadlo obsahující méně chladiva kontrolu těsnosti nevyžaduje, avšak případný únik chladiva může stát domácnosti několik tisíc. Náklady na pořízení detektoru se tedy vrátí již při prvním úniku chladiva. Nehermeticky utěsněné (splitové) tepelné čerpadlo musí být každý rok zkontrolováno na těsnost, pokud obsahuje alespoň 5 tun ekvivalentu CO2. Jedná se například o splitové tepelné čerpadlo obsahující nejméně 2,4 kg chladiva R410A). Dělené tepelné čerpadlo obsahující méně chladiva kontrolu těsnosti nevyžaduje.