Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt

Máte dotaz? +420 257 310 358

STIEBEL ELTRON

Německá firma STIEBEL ELTRON má dlouholetou tradici, která začíná již v roce 1924, kdy Dr. Theodor Stiebel, původně se věnující prodeji teplé vody, vyrobil svůj první kruhový ponorný vařič v malé berlínské dílničce. Dalším významným úspěchem byl malý průtokový ohřívač s dvoustupňovou technikou, který byl na svou dobu doslova revolučním řešením a vzbudil velký zájem zákazníků. 
Velký zájem o výrobky se značkou STIEBEL ELTRON znamenal v roce 1937 úspěšný nástup na jihoamerický a severoamerický trh, kdy spolehlivé německé výrobky putovaly v tu dobu již i do ostatních zemí všech pěti kontinentů. Firma vždy věnovala dostatečnou pozornost vývoji, takže německé i zahraniční patenty stále přibývaly. 
Konvekční pece pro přímý ohřev v domácnosti jsou populární dodnes, ačkoli začátky jejich výroby sahají už do roku 1964! S nízkými tarify nočního proudu přišel nástup akumulačních kamen, v sedmdesátých letech jako jedni z prvních přišla společnost STIEBEL ELTRON s tepelnými čerpadly pro systémy obnovitelných energií. Využití sluneční energie byl věnován program deskových kolektorů, zásobníků teplé vody a kompletních instalací. Přelomem ve snížení spotřeby a uživatelském komfortu byl první plně elektronický průtokový ohřívač v roce 1987. Do programu dále přibyly i klimatizační přístroje a moderní větrací systémy s nízkou spotřebou.
Po zakoupení divize domovních instalací od firmy Electrolux přebírá STIEBEL ELTRON i značky AEG a Zanker s výrobou topných systémů, klimatizace a větrání. Toto sloučení znamenalo rozšíření firmy o celou jednu třetinu. Následně firma získala i firmu TATRAMAT s výrobou v Popradu, zaměřenou na závěsné i stojaté zásobníky. V roce 2006 je uvedena do provozu další asijská pobočka nedaleko Bangkoku, v Holzmindenu se současně rozjíždí nejmodernější a největší závod na výrobu tepelných čerpadel ve střední Evropě. Investice přes 10 miliónů EUR umožnila vyrábět na ploše 2000 metrů čtverečních více než 25 000 tepelných čerpadel ročně. O dva roky nato je v Holzmindenu otevřen další výrobní závod, poptávka po tepelných čerpadlech je stále vyšší.
Úspora energie není jen moderním světovým trendem, je to skutečně cesta, kterou bychom se měli vydat při snaze o co nejšetrnější a nejúspornější hospodaření s energiemi všeho druhu. A to výrobky firmy STIEBEL ELTRON přinášejí v maximální možné míře.

V naší nabídce naleznete zejména tepelná čerpadla Stiebel Eltron, která se vyznačují mimořádnou kvalitou a precizním zpracováním.